More news about our ERNA Hawks Players!

And the good news just keeps coming for our 3 ERNA Hawks players who recently represented NSW at the National Championships in Canberra. Sophie Dwyer Read more

Kiera Austin selected in Australian U21 team

Congratulations Kiera Austin Eastwood Ryde Netball Association (ERNA) would like to offer a HUGE Congratulations to Kiera Austin on being chosen in the Read more

The Ranch Hotel Discount Card

The Ranch Hotel is a proud sponsor of ERNA and they are kindly offering all clubs and their members a 5% discount on all meals, beverages and any functions Read more

ERNA District Carnival Results

ERNA District Carnival Results 2017: Age Winners Championship Div Winners Mino r Div 15 yrs Manly Campbelltown 14 yrs Ku-ring-gai Hawkesbury 13 yrs (Blue) Read more

SKILLS CLINIC HELD BY ERNA HAWKS PLAYERS

SKILLS CLINIC CONDUCTED BY ERNA HAWKS PLAYERS WILL BE HELD 6TH AND 7TH JULY Details on our website under the July Skills Clinic tab, or click HERE Read more

Coaching Courses available

INTERMEDIATE COACHING COURSE Eastwood Ryde June 4 @ 9:00 am - 4:00 pm Venue: Meadowbank Park Cost: $130 To register for this course access your MyNetball Read more

Courts for Training

Courts for Training. Clubs have been allocated courts as per the spreadsheet HERE . It is the Clubs responsibility to advise their teams of the court Read more

Facebook

Events

ERNA STATE CHAMP COACH & MGR MEETING
TBC
Salvation Army Red Shield Appeal
WEEK 7
WEEK 8
NO GAMES - STATE CHAMPIONSHIPS - BAULKHAM HILLS
WEEK 9
EXECUTIVE MEETING
WEEK 10
COUNCIL MEETING
NIGHT COMP FORMS AVAILABLE ON WEB
ERNA competitions
Show:
Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
A1 6 20 May 17
15yr Reps
 46  def by  49
ST GERARDS 1
A1 6 20 May 17
West Ryde Rovers 1
 58  def  40
NORTH RYDE SPIRITS #2
A1 6 20 May 17
West Ryde Rovers 2
 0  def by  0
ST ANDREWS 1
A1 6 20 May 17
NORTH RYDE RSL 1
 41  def by  49
NORTH RYDE SPIRITS #1
B3 6 20 May 17
West Ryde Rovers 12
 50  def  29
ST GERARDS 3
B3 6 20 May 17
West Ryde Rovers 11
 56  def  47
Dundas United 1
B3 6 20 May 17
ST ANDREWS 6
 55  def  42
ALEXANDERS 1
B3 6 20 May 17
CARLINGFORD FLAMES 3
 31  def by  47
MARSFIELD BLUEBELLES 1
C1 6 20 May 17
Aquarians
 36  def by  39
Santa Sabina 2
C1 6 20 May 17
COMETS 2
 33  def by  51
NORTH RYDE RSL 4
C1 6 20 May 17
West Ryde Rovers 14
 21  def by  54
Santa Sabina 3
C3 6 20 May 17
NORTH EPPING RANGERS 1
 30  def by  39
Ermington United 1
C3 6 20 May 17
NORTH RYDE RSL 8
 20  def by  39
Dundas Central Netball 1
C3 6 20 May 17
Gladesville Ravens 3
 30  def  29
Woolwich 1
C3 6 20 May 17
NORTH RYDE RSL 7
 32  def by  36
Woolwich 2

Facebook